Teraźniejszość docenić pamiętając dlaczego.

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

23 września 2023 r. w godz. 13 – 19, organizujemy Piknik Historyczny. Tym razem
świętujemy 100-lecie powstania Radiostacji Babice – Boernerowo.

Świętowanie jest okazją do cofnięcia się pamięcią wstecz, do przywołania dawnych bohaterów wydarzeń, sukcesów, ale i porażek…
Jest też okazją do refleksji nad zmieniającym się światem, sposobem komunikacji, wpływie mediów na naszą mentalność i społeczność…

Rozmowa o historii (Panel historyczny) jest punktem wyjścia do teraźniejszości , chcemy przeżywać ją świadomie, aktywnie, radośnie – taki przekaz pragniemy wysyłać naszym dzieciom i wnukom.

Przygotowaliśmy dla dorosłych i dla dzieci mini-grę miejską „Wokół Radiostacji”, kiermasz rękodzieła, warsztaty dla dzieci, pokazy sportowe, śpiewanki, potańcówkę oraz galerię na płocie. Wierzcie to nie wszystko…

Piknik jest organizowany siłami społecznymi „Towarzystwa Boernerowo” (przy wsparciu Dzielnicy Bemowo) i będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców naszego Osiedla.

Zapraszamy do aktywnego udziału w Kiermaszu rękodzieła (we foyer hali sportowej).
Jeśli ktoś z Państwa maluje, rysuje, rzeźbi, lepi ceramikę, szyje, tka, haftuje, wiąże makramy, robi biżuterię – pokażcie wasze prace wszystkim, dajcie poznać siebie i wasze talenty…Udostępnimy miejsce, stół bez żadnych kosztów.
A może ktoś zachwyci się Waszymi pracami i będzie chciał je kupić… To też możliwość spotkania, poznania nowych sąsiadów, prawdziwy realny kontakt….Po prostu poznajmy się!

Organizujemy również Kawiarenkę sąsiedzką. Jeśli ktoś lubi piec ciasta i ma ochotę się z nami nimi podzielić… zapraszamy z otwartymi ramionami.
A może obrodziły komuś owoce? Kto doceni to lepiej niż sąsiedzi? Nie zabraknie też grochówki…

Świętujmy, tańczmy i śpiewajmy, uczestniczmy aktywnie, poznawajmy się….

(mg)

Zapraszamy
Zarząd Towarzystwa Boernerowo

Prosimy o kontakt:
kontakt@boernerowo.org
+48 502 636 675 – KOORDYNATOR PIKNIKU
+48 797 529 802 – REDAKCJA STRONY

<Harmonogram: – Piknik Historyczny Boernerowo>

PODAJ DALEJ POPRZEZ: